head

Púpava: zabudnutá liečivá rastlina

Púpava: zabudnutá liečivá rastlina
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Byliny

Púpava je výborná pri cukrovke, na detoxikáciu aj na tráviace problémy! Nechcite ju vyhubiť, radšej si ju dajte na tanier, alebo do pohára!

Močopudná

Mierna konzumácia soli je jedným zo základných pilierov zdravej výživy: soľ môže v tele viazať obrovské množstvo vody, ktorá sa potom nedokáže vylúčiť, čo môže viesť k zdravotným problémom. Púpava môže pomôcť, pretože vďaka miernym močopudným účinkom pomôže zbaviť sa v organizme nahromadenej vody a toxických látok.

Na podporu trávenia

Púpava môže pomôcť nielen pri vylučovaní moču, ale aj pri prečistení hrubého čreva. Vďaka jej schopnosti podporovať trávenie šetrne zbaví organizmus toxických látok a jej konzumácia má priaznivý vplyv aj na črevné problémy.

Na detoxikáciu

Náš najdôležitejší orgán, pečeň, ak nefunguje správne, veľmi zavčasu nám to dá najavo. Detoxikáciou  môžeme očistiť celý organizmus, tým aj pečeň, od škodlivých toxínov, v čom nám môže pomôcť púpavový čaj, ktorý zvyšuje účinok detoxikačnej kúry.

Na cukrovku

Diabetes môže spôsobiť mnoho nepríjemných a nebezpečných komplikácií, preto je dobré vedieť, že čaj z púpavy – po konzultácii s lekárom – konzumovaný vo forme kúry, môže znížiť hladinu cukru v krvi a riziko vzniku komplikácii súvisiacich s cukrovkou.

Na tráviace problémy

Púpava obsahuje veľa vitamínu B, C a E, tiež stopových prvkov, posilňuje imunitný systém  a má priaznivý vplyv na črevné problémy. Púpava zvyšuje schopnosť organizmu viazať železo a účinne zmierňuje rôzne pečeňové a žlčníkové ťažkosti: v ľudovom liečiteľstve je s obľubou používaná na liečbu žlčníkových kameňov a zápal pečene.

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu