head

Škorica: 5 blahodarných účinkov slávnostnej koreniny

Blahodarné účinky škorice | 5 argumentov v prospech škorice
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Nadúvanie

Príjemná chuť škorice priaznivo vplýva na trávenie, jej vôňa zlepšuje náladu, navyše nám môže veľmi pomôcť aj v prípade prechladnutia. Pozrime sa, na čo všetko je dobré toto aromatické korenie! Škorica dokáže navodiť príjemnú atmosféru, okrem toho má priaznivý vplyv aj na naše zdravie. Spoznajme jej zdraviu prospešné vlastnosti a spriateľme sa s ňou, aby sme mohli byť zdravší počas celého roka!

Proti cukrovke

Škorica môže pomôcť stabilizovať hladinu cukru v krvi, pretože podporuje premenu glukózy v krvi na glykogén. Glykogén je ten druh cukru, ktorý sa uskladňuje vo svaloch a pečeni, aby ho v prípade potreby mohol organizmus znova premeniť na cukor.Keď budeme konzumovať škoricu, ľahšie sa vyhneme aj náhlym návalomhladu, pretože vďaka nej nedôjde k náhlemu zvýšeniu hladiny cukru v krvi a následne k jej prudkému zníženiu.

Proti vírusom

Keď sme prechladli, škorica môže účinne pomôcť aj po prepuknutí choroby. Vynikajúco ničí vírusy, a vie účinne zabojovať aj proti bakteriálnym infekciám. Ľahšie sa vyhneme aj nádche, posmrkávaniua, kašľua rýchlejšie sa zotavíme z choroby, ak si do čaju pridáme aj škoricu!

Na podporu trávenia

Škorica prospieva tráveniu, preto sa nám oplatí konzumovať túto koreninu aj počas odtučňovacej diéty. Škorica je dokonalým riešením aj proti nadúvaniu, nutkaniu na vracanie, ale na druhej strane musíme byť s jej konzumáciou opatrní, pretože pri konzumácii  vo veľkom množstve môže spôsobiť žalúdočné problémy.

Proti celulitíde

Škorica zohráva dôležitú úlohu aj pri starostlivosti o pleť, najmä pri liečbe celulitídy. Toto korenie spôsobuje zvýšené prekrvenie, vďaka čomu môže byť naša pleť pružnejšia a hebkejšia, navyše pomáha aj pri detoxikácii, preto môže poslúžiť aj počas detoxikačnej kúry. Môžeme si to vyskúšať aj doma – do mandľového oleja nakvapkáme 1 – 2 kvapky škoricového esenciálneho oleja, vmasírujeme do pokožky stehien a stehná obalíme fóliou. Pred touto procedúrou si však urobme skúšku citlivosti na malej ploche, aby sme sa presvedčili, že nedôjde k alergickej reakcii! Návod na dávkovanie vždy dodržujme, inakby sme si mohli pokožku poškodiť.

Na zlepšenie nálady

Škorica sa dá dokonale použiť aj na aromaterapeutické účely, pretože výborne zlepšuje náladu. Ak zacítime príjemnú vôňu škorice, naša nálada sa hneď zlepší. Škorica je navyše aj známym afrodiziakom, preto pri príprave romantickej večere smelo použime škoricu!

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu