head

Detoxikácia pečene – Ako ju začať?

Detoxikácia pečene: záruka dobrého zdravia
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Detoxikácia

Pečeň je jedným z našich najdôležitejších orgánov, ktorý je zodpovedný za životne dôležité procesy, tak teda si na ňu dávajme pozor! Pri látkovej výmene je najdôležitejším orgánom pečeň, pomáha pri detoxikácii a látky, ktoré sa dostanú do krvného obehu, premení na také, ktoré  vie organizmus ľahšie zužitkovať. Zohráva dôležitú úlohu pri spracovávaní tukov a pri vyločovaní látok, ktoré organizmus nedokáže spracovať.

Nepriatelia pečene: Tuky, alkohol, toxíny

K tomu, aby sa mohla pečeň detoxikovať, musíme sa zdravo stravovať. Vyhýbajme sa mastným jedlám, ktoré sú pečené vo veľkom množstve oleja, pretože tie znamenajú pre pečeň obrovskú záťaž. Neodporúča sa konzumácia polotovarov, ani potravín s vysokým obsahom umelých prídavných látok, pretože nimi dostaneme do organizmu toľko zbytočných toxínov, že pečeň ich vie spracovať iba s veľkou námahou.

Veľmi rýchlo sa objavujúcimi dôsledkami nezdravej stravy môžu byť rôzne tráviace problémy, nadúvanie  a zápcha, ktoré sú pre pečeň obzvlášť nebezpečné: zo stolice, ktorá ostala v hrubom a rektálnom čreve, sa môžu toxíny opäť vstrebať, čím môžu znova zaťažiť pečeň a spomaliť tak proces detoxikácie.

Možno to nie je novinka, ale ani alkohol nie je priateľom pečene, pretože jeho odbúravanie je pre pečeň obzvlášť namáhavé, zabraňuje procesu detoxikácie  preto sa snažme vyhýbať sa mu, alebo ho konzumovať iba príležitostne a v malom množstve!

Diéta pre pečeň

Samozrejme sa nemusíme vzdať všetkých pôžitkov, ale detoxikáciou a trochou starostlivosti môžeme veľa urobiť pre zdravie svojej pečene a celého organizmu.

Pre dobré trávenie konzumujme potraviny s nízkym obsahom tuku, ale bohaté na vlákninu a vitamín C  a dajme si pozor na to, aby na našom jedálnom lístku figurovalo čo najviac prírodných potravín bez prídavných látok, a naopak čo najmenej alkoholu a kofeínu. Počas detoxikácie má vyslovene dobré účinky  zelenia zelenej farby, ako napríklad špenát, ale aj horčičné semienka, avokádo a grapefruit. Je potrebné piť veľa tekutín, čím sa podporí proces detoxikácie: šťavnaté ovocie, zelenina, bylinkové čaje a  neperlivá minerálna voda sú na doplnenie tekutín najlepšie. Vieme však, že pri dnešnom životnom štýle je 100%-ne zdravá strava takmer nerealizovateľná, preto je občas vhodné pomôcť našej prepracovanej pečeni v práci absolvovaním spoľahlivého detoxikačného programu!

Inzercia

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu

Detoxikačný Program ToxiClean

Detoxikačný Program ToxiClean

Širokospektrálny detoxikačný program ToxiClean bol vyvinutý tak, aby spolu s programom Clean Inside ešte účinnejšie čistil a detoxikoval vnútorné orgány.


Vlákninový doplnok na očistu čriev

Vlákninový doplnok na očistu čriev

Vlákninový doplnok na očistu čriev pomocou vláknin očistí hrubé črevo od nahromadených toxických usadenín a zabraňuje tvorbe nových usadenín.


Detoxikačný bylinkový čaj

Detoxikačný bylinkový čaj

Kombinácia 13 špeciálne vybraných rastlín. Podporuje optimálne fungovanie čriev a pravidelnú stolicu. Neobsahuje kofeín.