head

Porucha erekcie? Páni, jedzte pistácie!

Poruchu erekcie je možné liečiť nielen liekmi
Suren Báhidszká Suren Báhidszká
žurnalistka, poradkyňa zdravia
Téma: Zdravý životný štýl

Pri liečbe poruchy erektilnej disfunkcie existuje mnoho účinných riešení, či už ide o lieky, alebo chirurgický zákrok. Pred drastickými metódami však stojí za to vyskúšať pistácie, ktorých pravidelné užívanie má mimoriadne priaznivý vplyv na mužskú potenciu.

Klesajúca sexuálna aktivita podkopáva sebavedomie mužov. Existujú syntetické prípravky na zvyšovanie mužskej potencie, avšak my - pokiaľ je to len možné - radšej stavíme na prírodné liečebné metódy.

Dôvody poruchy erekcie

Občas sa každému mužovi stane, že zlyhá v posteli. Zvyčajne je to spôsobené stresovým životným štýlom, problémami vo vzťahu, úzkosťou, alebo únavou. Porucha erekcie môže byť dôsledkom aj iných, nefyzických dôvodov. Často však túto poruchu vyvoláva aj nezdravé stravovanie, prehnaná konzumácia alkoholu a životný štýl spojený s minimálnym pohybom. Prechodnú poruchu erekcie môžu vyvolať aj určité lieky a ochorenia, ako je rakovina prostaty, skleróza multiplex, vysoký krvný tlak, či cukrovka.

Liečba poruchy erekcie podomácky

Pokiaľ porucha erekcie nemá žiadnu organickú príčinu, môžu pomôcť pistácie. Sú výborným afrodiziakom a majú  mimoriadny účinok pri zvyšovaní mužskej potencie. Vedecký výskum uskutočnený v Ankare preukázal, že denná konzumácia asi hrsti pistácií významne zmierňuje poruchy erekcie. Keďže pistácie zvyšujú prietok krvi v genitáliách, ich pravidelnou konzumáciou sa zlepšuje aj schopnosť erekcie. Odporúča sa denná konzumácia 50-100 gramov pistácií, ale je dôležité dbať na to, aby sme ich jedli len prírodné, nesolené, pretože nadmerná spotreba soli spôsobuje mnohé zdravotné problémy.

Čo ešte môže pomôcť pri poruche erekcie?

Ženšen zlepšuje prietok v krvi v genitáliách, za čo vďačí ginsengozidom, ktoré vo veľkej miere obsahuje hlavný koreň rastliny. Koreň maca spôsobuje rozšírenie krvných ciev v oblasti panvy, doporučuje sa preto vyslovene pri impotencii. Goji bobule zvyšujú hladinu testosterónu a majú priaznivý  vplyv na potenciu a libido.

Inzercia

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu

Detoxikačný Program ToxiClean

Detoxikačný Program ToxiClean

Širokospektrálny detoxikačný program ToxiClean bol vyvinutý tak, aby spolu s programom Clean Inside ešte účinnejšie čistil a detoxikoval vnútorné orgány.


Vlákninový doplnok na očistu čriev

Vlákninový doplnok na očistu čriev

Vlákninový doplnok na očistu čriev pomocou vláknin očistí hrubé črevo od nahromadených toxických usadenín a zabraňuje tvorbe nových usadenín.


Detoxikačný bylinkový čaj

Detoxikačný bylinkový čaj

Kombinácia 13 špeciálne vybraných rastlín. Podporuje optimálne fungovanie čriev a pravidelnú stolicu. Neobsahuje kofeín.