head

Porucha erekcie liečená pistáciami?

’Dr Barbora Márkusová ’Dr Barbora Márkusová
Som liečiteľka, psychoterapeutka, inštruktorka
Téma: Zdravý životný štýl

Pri liečbe erektilnej disfunkcie existuje mnoho účinných riešení, či už ide o lieky alebo chirurgický zákrok. Pred drastickými metódami však stojí za to vyskúšať pistácie, ktorých pravidelné užívanie má mimoriadne priaznivý vplyv na mužskú potenciu .

Pistácie mnohí z nás s obľubou lúskajú, no sú výborné aj do zmrzlín, zákuskov, či šalátov. Okrem vysokého podielu flavonoidov, za ktoré vďačia predovšetkým svojmu obsahu vitamínu-E, posilňujú imunitný systém, no tieto malé a mimoriadne chutné oriešky sú aj účinným prostriedkom na zvyšovanie potencie a dokážu odstrániť poruchy erekcie.

Fyzické a psychické dôvody

Občas sa každému mužovi stane, že zlyhá v posteli. Zvyčajne je to spôsobené stresovým životným štýlom, úzkosťou alebo únavou, ale môže to byť aj dôsledok zníženého sebahodnotenia alebo depresie. Je však dobré uvedomiť aj to, že poruchu erekciu môžu vyvolať aj určité lieky a ochorenia, ako je rakovina prostaty, skleróza multiplex, vysoký krvný tlak, či cukrovka.

Pokiaľ erektilná disfunkcia nemá žiadnu organickú príčinu, môžu pomôcť pistácie. Sú výborným afrodiziakom a majú  mimoriadny účinok pri zvyšovaní mužskej potencie. Vedecký výskum uskutočnený v Ankare preukázal, že denná konzumácia asi hrsti pistácií významne zmierňuje poruchy erekcie. Keďže pistácie zvyšujú prietok krvi v genitáliách, ich pravidelnou konzumáciou sa zlepšuje aj schopnosť erekcie.

Koľko z nich zjesť?

Odporúča sa denná konzumácia 50-100 gramov pistácií, ale je dôležité dbať o to,  aby sme ich jedli len prírodné, nesolené, pretože nadmerná spotreba soli spôsobuje mnohé zdravotné problémy.

Čo ešte môže pomôcť

Ženšen zlepšuje prietok v krvi v genitáliách  dôsledkom ginsengozidov, ktoré vo veľkej miere obsahuje hlavný koreň rastliny. Koreň maca spôsobuje rozšírenie krvných ciev v oblasti panvy, odporúča sa preto vyslovene pri impotencii.  Goji bobule zvyšujú hladinu testosterónu a majú priaznivý  vplyv na potenciu a libido.

Inzercia

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu

Detoxikačný Program ToxiClean

Detoxikačný Program ToxiClean

Širokospektrálny detoxikačný program ToxiClean bol vyvinutý tak, aby spolu s programom Clean Inside ešte účinnejšie čistil a detoxikoval vnútorné orgány.


Vlákninový doplnok na očistu čriev

Vlákninový doplnok na očistu čriev

Vlákninový doplnok na očistu čriev pomocou vláknin očistí hrubé črevo od nahromadených toxických usadenín a zabraňuje tvorbe nových usadenín.


Detoxikačný bylinkový čaj

Detoxikačný bylinkový čaj

Kombinácia 13 špeciálne vybraných rastlín. Podporuje optimálne fungovanie čriev a pravidelnú stolicu. Neobsahuje kofeín.