head

Olivový olej na ekzémy: zbaví Vás ťažkostí.

Olivový olej na ekzémy: zbaví Vás ťažkostí.
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Tráviace ťažkosti

Ekzém nie je infekčný, napriek tomu sa však jedná o jedno veľmi nepríjemné zápalové ochorenie. Môže vzniknúť z rôznych príčin, ktorými môžu byť napr. dedičná predispozícia, alergie alebo tiež iritácie pokožky. Bez ohľadu na druh ekzému (atopický, dermatitída, kontaktný, seborea, suchý či chrastový ekzém) sčervenaná, pľuzgierová, svrbiaca a šúpajúca sa pokožka sa dá skvele ošetrovať extra panenským olivovým olejom, ktorý je na tieto účely používaný už celé stáročia. A to nie náhodou: vyživuje a hydratuje pokožku, jeho antioxidanty účinne potláčajú zápaly a predlžujú inkubačný čas prepuknutia ekzémov. Zmäkčí popraskané, odlupujúce sa horné vrstvy pokožky a podporuje tvorbu nových kožných tkanív. Vďaka obsahu vitamínu E spomaľuje starnutie a podporuje prirodzenú obranyschopnosť pokožky – napriek tomu sa ako náhrada opaľovacieho mlieka neodporúča, na ošetrenie spálenej pokožky po opaľovaní je však skvelý.

Predchádza tvorbe fľakov

Často sa bohužiaľ stáva, že aj na mieste ekzémov (rovnako ako pri rozškrabaných vyrážkach) zostávajú hnedé fľaky. Aj v tomto prípade je olivový olej skvelý, pretože v prípade že sa aplikuje včas, zabraňuje vytváraniu fľakov na pokožke, ktorá sa práve hojí. Toto všetko tak, že skoro v žiadnom prípade nedochádza k iritácii pokožky.

 

Prečo extra panenský?

Extra panenský olivový olej obsahuje niekoľko pozitívnych zložiek rastliny. Ich vysoký obsah sa zachováva vďaka tomu, že vybrané bobule sú spracované ihneď na ďalší deň po ich zbere. Nepridávajú sa k nemu žiadne prídavné látky a nakoľko je lisovaný za studena, jeho účinné látky nie sú vystavené žiadnym poškodeniam zapríčineným pôsobením tepla.

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu