head

Jablčný ocot dokáže zázraky

Užívanie jablčného octu môže byť riešením nielen pri bolestiach hlavy, ale môže pomôcť aj v prípade artritídy, liečby zápalov a dny.
Užívanie jablčného octu môže byť riešením nielen pri bolestiach hlavy, ale môže pomôcť aj v prípade artritídy, liečby zápalov a dny.
Suren Báhidszká Suren Báhidszká
žurnalistka, poradkyňa zdravia
Téma: Zdravá výživa

Jablčný ocot je jedným z najlepších prírodných liekov, môže poskytnúť zmiernenie črevných problémov, prispieva k chudnutiu a môže pomôcť pri liečbe mnohých ochorení. Priaznivo vplýva aj na pokožku a možno ho použiť aj v prípade nespavosti.

Jablko je nie náhodou jedno z najhodnotnejších potravín: obsahuje niekoľko druhov antioxidantov, vitamínov, okrem iného aj vitamín C a beta-karotén, avšak je bohaté aj na balastné látky. Obsahuje veľké množstvo draslíka, vápnika, fosforu, horčíka, sodíka a železa. Jablčný ocot, pripravený z ovocia je nielen strážcom našej tráviacej sústavy a štíhlej línie. Prezradíme vám, prečo je dobré konzumovať jablčný ocot.

Ako pomáha pitie jablčného octa?

Má silné antiflogistické (protizápalové) účinky, preto je skvelým liečivom pre rôzne črevné ťažkosti. Či už náš každodenný život znepríjemňuje nadúvanie, alebo zápcha, jablčný ocot môže znamenať pomoc.

Vzhľadom na to, že jablčný ocot má silné protizápalové, antibakteriálne a fungicídne účinky, je konzumácia je doporučovaná aj v prípade Candida-diéty.

Vďaka obsahu pektínu jablčný ocot mimoriadne účinne čistí črevný systém a oslobodzuje od škodlivých odpadových látok, ktoré môžu spôsobiť únavu, podráždenosť, alebo problémy s pokožkou.

Účinne dokáže pomôcť pri pri bolestiach hlavy, hrdla, avšak jablčný ocot môže byť nápomocný aj v prípade zápalu kĺbov, alebo nespavosti. Má silné krvičistiace účinky, vďaka vysokému obsahu pektínu pomáha stabilizovať hladinu cholesterolu v krvi.

Jablčný ocot je populárny a známy aj v kruhu tých, ktorí držia diétu, pretože už v čreve odbúra tuky prijaté potravou a zohráva veľkú úlohu aj pri odstraňovaní tukových buniek prostredníctvom krvi. Jablčný ocot premieňa tuk na energiu a tak znižuje už existujúcu hladinu tuku v organizme. Nie je známe, či má jablčný ocot nepriaznivé účinky, pokiaľ však predsa len, sú zanedbateľné.

Účinky jablčného octa na pokožku

Pokiaľ sa chcete zbaviť mastnej pokožky a vyrážok, či akné, môže vám pomôcť jablčný ocot. Na mokrý vatový tampón nakvapkajte trochu jablčného octu a použite ako tonikum na čistenie tváre. Jablčný ocot vďaka svojmu obsahu antioxidantov napína pokožku, vďaka obsahu kyseliny zosvetľuje pečeňové škvrny. Pri spálení slnkom ho možno použiť vo forme obkladu. Upokojuje pokožku a jeho účinky možno použiť aj v prípade uštipnutia hmyzom.

Rovnako je možné použiť jablčný ocot na vlasy, je proste mnohostranný.

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu