head

Čerešňová diéta - argumenty v prospech čerešní

Ako funguje čerešňová diéta?
Suren Báhidszká Suren Báhidszká
žurnalistka, poradkyňa zdravia
Téma: Dieta-Chudnutie

Pokiaľ by ste sa radi zbavili svojich tukových vankúšikov, v prípade aj kožných problémov, pomocou letnej pochúťky, tak čerešňovú diétu objavili práve pre vás. Ukážeme vám, čo by ste mali konzumovať, pokiaľ by ste radi mali štíhlejšie krivky.

Čerešňová diéta sa zakladá v podstate na tom, že toto šťavnaté, chrumkavé letné ovocie pozostáva zo 75-85 % hlavne z vody, ktorá má zoštíhľujúce účinky. Táto metóda navyše naštartuje detoxikačné procesy a urýchli metabolizmus. Navyše čerešňová diéta nielen odstráni z organizmu nahromadené škodlivé látky, ale prispeje aj k dosiahnutiu plochého brucha.

Má priaznivé „vedľajšie“ účinky

Pomocou čerešňovej diéty možno schudnúť za týždeň aj 2-3 kilá a  nadobudnutím rovnováhy črevnej flóry a upravením trávenia sa podstatne zlepší aj zužitkovanie živín. Čerešňová diéta očistí krv a pečeň od toxínov, vyčistí hrubé črevo, doplní organizmu antioxidačné flavonoidy, ktoré neutralizujú voľné radikály, spôsobujúce predčasné starnutie, zápaly, rakovinu a poškodenie buniek. Toto malé bobuľovité ovocie ukrýva v sebe zinok, fosfor, horčík, draslík, vápnik, železo a viacero stopových prvkov, ktoré sú nepostrádateľné pre správne fungovanie imunitného systému, a bez ktorých si nemožno predstaviť ani pekné vlasy, nechty a pokožku.

3-dňový vzorový jedálniček

1. deň

Raňajky:  10 dkg nízkotučného tvarohu, hrsť čerešní, 1 krajec celozrnného chleba, 1 šálka zeleného čaju
Desiata:  1 pohár prírodného jogurtu
Obed: 15 dkg grilovaných/garovaných kuracích pŕs plnených varenými čerešňami (bez múky, s xylitolom).
Olovrant:  hrsť orechov
Večera: 1 porcia Waldorfského šalátu (s jogurtom)

2. deň

Raňajky: 1 malá miska ovsených vločiek s nízkotučným mliekom
Desiata: čerešne - koľko nám dobre padne
Obed: 15 dkg grilovanej/garovanej ryby s duseným špenátom
Olovrant:  2 ks keksov z otrúb
Večera: čerešňový šalát (miešaný s jablkami a hruškami)

3. deň

Raňajky: čerešňový kokteil: 10 dkg čerešní (bez kôstok), 2 dl nízkotučného mlieka, 1 polievková lyžica medu, niekoľko kvapiek citrónu
Desiata: hrsť mandlí
Obed: 15 dkg grilovaných/garovaných kuracích pŕs s dusenou špargľou
Olovrant: 1 pohár prírodného jogurtu
Večera: mliečna ryža: 2 hrste hnedej ryže, nízkotučné mlieko, xylitol na osladenie. Vrch môžeme ozdobiť škoricou a čerešňami.

Počas čerešňovej diéty sa vyhýbajme bielej múke a cukru, alkoholu a káve, jedlám bohatým na živočíšne tuky, sacharidy a predovšetkým potravinové prísady.

Nevyhadzujme ani stonku z čerešne!

Bola by škoda zahadzovať počas čerešňovej diétu stonky z ovocia do koša, je totiž jednou zo zložiek čajových zmesí, ktoré majú zoštíhľujúci, močopudný a hlieny uvoľňujúci účinok.

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu