head

5 účinných tipov proti Candide

Proti infekcii Candida: 5 užitočných tipov
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Candida a jej liečba

Kvasinková infekcia Candida je medzi ženami veľmi rozšírená. Proti vaginálnym ochoreniam, spôsobeným hubou Candida môžeme účinne zabojovať týmito prírodnými metódami: Huba Candidaje prítomná aj v zdravom organizme, avšak vplyvom uponáhľaného životného štýlu, stresu, alebo antibiotickej liečby, sa môže rozmnožiť a spôsobiť choroby, infekcie. Nasledujúce tipy môžu pomôcť predísť vzniku takejto infekcie a udržať si pevné zdravie!

Výťažok z grapefruitových jadierok

Zožeňme si výťažok z grapefruitových jadierok, ktorý okrem toho, že výborne posilňuje imunitu, je veľmi účinný aj v boji proti infekcii hubou Candida! Výťažok z grapefruitových jadierok posilní obranyschopnosť celého organizmu: konzumujme ho denne, náš organizmus bude odolnejší a ľahšie sa vyhneme aj infekcii hubou Candida.

Koriander

Koriander môžeme použiť nielen v kuchyni ako koreninu s charakteristickou arómou, ale môže byť účinný aj ako základná surovina protikandidovej diéty. Vďaka silným protiplesňovým účinkom je koriander výborným prírodným liekom proti mykóze.

Jogurt

Kefír a jogurty so živou kultúrou priaznivo vplývajú na črevný systém a na trávenie. Podporujú činnosť zdraviu prospešných baktérií a ich konzumáciou môžeme ľahšie zamedziť množeniu huby Candida, a tým aj vzniku vaginálnych infekcií.

Cesnak

Cesnak je veľmi účinným čističom krvi, posilňuje imunitu, je prirodzeným antibiotikom, a je známy aj svojimi protiplesňovými účinkami. Najlepšie je konzumovať čerstvý, surový cesnak, čím sa ľahšie vyhneme infekciám, ktoré sú spôsobené hubou Candida! Hlavná účinná látka cesnaku alicín je schovaný vo vnútri cesnaku, preto svoje účinky vie vyvinúť iba vtedy, ak strúčiky cesnaku prežujeme, alebo roztlačíme.

Strava

Nakoľko množenie huby Candida je podmienené rafinovanými uhľohydrátmi, akými sú biela múka alebo jedlá s vysokým obsahom cukru, mali by sme znížiť konzumáciu týchto potravín, čím prispejeme aj k dosiahnutiu štíhlej línie, zdravému tráveniu, ale aj prevencii vzniku gynekologických kvasinkových ochorení. Konzumujme veľa čerstvej zeleniny, ovocia, celozrnné obilniny a z času na čas môže byť účinným pomocníkom proti infekcii hubou Candida aj detoxikačná kúra.

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu