head

Strie a celulitída - Akou starostlivosťou im predchádzať?

Strie a celulitída - postačí správne ošetrenie
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Zmiernenie akné, zlepšenie kože a vlasov

Následkom oslabenia podkožných tkanív sa mnoho žien stretáva so závažným estetickým problémom - strie a celulitída. Najčastejším dôvodom oslabenia tkaniva je tehotenstvo a rýchly rast, alebo pokles hmotnosti. Strie a celulitída strpčujú život nejednej žene, vhodnou starostlivosťou sa však dá predísť tomuto nepríjemnému estetickému problému.

Zdravá životospráva, pravidelné dodržiavanie pitného režimu sú nevyhnutné opatrenia, ktoré naozaj zaberajú. Nesmieme však zabúdať ani na ošetrovanie pokožky zvonka, obzvlášť  v takýchto prípadoch. Našej pleti môžeme pomôcť v jej obnove mnohorakými spôsobmi, avšak najúčinnejšie sú peelingy. Ani pri nich však nesmieme zabúdať sledovať zloženie. Pokúsme sa používať hlavne tie s výlučne prírodnými zložkami, ktoré pokožke pomôžu a zároveň hu aj vyživujú.

Mandľový olej a esenciálne mastné kyseliny

Mandľový olej so svojím vysokým obsahom vitamínu A a E regeneruje našu pleť. Tento hydratujúci a zjemňujúci olej obsahuje Omega-9 a Omega-6 mastné kyseliny. Kyselina linolová a kyselina olejová skrášľujú Vašu pokožku, tieto nenasýtené mastné kyseliny pomáhajú pri obnove stavu pleti.

Panenský kokosový olej a masáž

Celulitída a strie sa dajú zmierniť pravidelnou masážou oblastí, na ktorých sa celulitída a strie objavili. Kokosový olej sa veľmi rýchlo vstrebáva, obsahuje mono-nenasýtené mastné kyseliny, ktoré spevňujú steny buniek. Kokosový olej hydratuje pokožku a obsahuje aj vitamín K, ktorý podporuje vznik nových buniek.

Lufa na prekrvenie pokožky

Tekvica lufa sa používa ako prírodná špongia. Jej jemné prírodné vlákna šetrne odstraňujú odumreté bunky pokožky, pokožka sa prekrví a starne pomalšie. Okrem špongie sú dostupné aj peelingy s čiastočkami tekvicového prášku z luffy.

Pružná pokožka vďaka oleju z hroznových jadier

Hrozno vďaka vysokému obsahu flavonoidov, vitamínu E a antioxidantov sa už od pradávna teší veľkej obľube, na kozmetické účely ho používali už v staroveku. Olej z hroznových jadier zlepšuje látkovú výmenu a spevňuje steny ciev.

Nechtíkový olej ako prevencia

Nechtík urýchľuje hojenie rán, popálenín a pomáha aj pri kŕčových žilách. Táto známa bylina je nevyhnutnou prísadou v krémoch na regeneráciu pleti. Vďaka vitamínu A pomáha pri tvorbe kolagénu a pri obnove pokožky.

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu

Antioxidančná formula s vitamínmi

Antioxidančná formula s vitamínmi

Dopĺňa do organizmu potrebné živiny - vitamíny, minerálne látky a zelenú rastlinnú potravu, čím pomáha v prirodzenom procese detoxikácie.


Probiotický doplnok výživy

Probiotický doplnok výživy

8 miliárd užitočných živých baktérií zabezpečuje zdravú črevnú mikroflóru, vytvára základ pre zdravý imunitný systém a zároveň chráni náš tráviaci trakt.


Enzýmy na pomoc pri trávení

Enzýmy na pomoc pri trávení

DigestFX kapsule s prírodnými rastlinnými enzýmami podporujú trávenie a pomáhajú predchádzať tráviacim problémom. Kapsule DigestFX sú účinné pri problémoch ako sú nadúvanie, plynatosť, črevné koliky, pálenie záhy, pomalé trávenie, podráždenie alebo iné poruchy trávenia.