head

Materská kašička: nie je liek, ale lieči

Szuren Báhidszky Szuren Báhidszky
žurnalistka, poradkyňa zdravia
Téma: Zdravie

O materskej kašičke sa kedysi tradovalo, že je elixírom mladosti a dlhovekosti, dnes sa využívajú jej protizápalové a antibakteriálne účinky a pomáha aj pri detoxikácii. Nie nadarmo ju volajú superpotravinou, jej zdraviu prospešné vlastnosti sa týmto ešte nekončia. Na čo všetko je ešte materská kašička dobrá, sa dozviete z nášho článku.
Materská kašička je sekrét zo žliaz včiel – robotníc a touto výživnou látkou kŕmia včeliu kráľovnú . Je to jediná taká prírodná látka obsahujúca  viac ako 150 komponentov: bielkoviny, tuky, cukry, vitamíny, minerály, stopové prvky a rôzne enzýmy, vďaka ktorým je včelia kráľovná dvakrát tak veľká, ako robotnice.  Materská kašička má dokázateľný priaznivý účinok aj na ľudský organizmus. Hoci má trochu divnú a kyslastú chuť, veď obsahuje len málo medu, po nejakom čase sa na ňu dá zvyknúť.

Storaké priaznivé účinky

Materská kašička je známa ako protizápalový a antibakteríálny prostriedok, účinné riešenie ponúka aj na cievne problémy, pretože znižuje riziko srdcového infarktu a reguluje krvný tlak.
Materskú kašičku možno využiť na detoxikáciu, na posilnenie imunity, na zníženie alergických reakcií, pri hormonálnych poruchách a poruchách žliaz s vnútorným vylučovaním, respektíve aj  v prípade srdcovo-cievnych problémov. Pomáha odstraňovať žalúdočné a črevné ťažkosti, žalúdočný vred, ale aj problémy nervovej sústavy,  efektívne pôsobí proti poruchám spánku a  depresii. Materskú kašičku možno použiť aj ako podporný liek na zvýšenie plodnosti u žien, gynekologické  problémy, na zníženie nepríjemných symptómov klimaktéria a na zníženie osteoporózy.
Liečiť ňou možno aj cysty, a menšie nádory v počiatočnom štádiu, ale je vhodná aj na posilnenie chorobou zoslabnutého organizmu.
 

Žiarivý zovňajšok

 Materskú kašičku využíva kozmetický priemysel, často ju využívajú ako pleťovú masku, má čistiace a vyživujúce  účinky. Možno z nej pripraviť vynikajúcu pleťovú masku primiešaním trochy medu a jogurtu, výsledkom bude čistá, žiarivá a pružná pleť. Materská kašička môže byť použitá vďaka svojmu pôsobeniu proti vráskam, aj ako očný krém redukujúci vrásky.  Vďaka svojim  antibakteriálnym účinkom je možné aplikovať materskú kašičku aj na vyrážky, ale aj jazvy, škvrny, ktoré po nich ostali. Keď ju zmiešame s vaječným žĺtkom získame skvelý zábal pre naše vlasy -  ozajstný elixír.

Diskusné príspevky

Súvisiace články

Najnovšie články

K inej téme

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu

Detoxikačný Program ToxiClean

Detoxikačný Program ToxiClean

Širokospektrálny detoxikačný program ToxiClean bol vyvinutý tak, aby spolu s programom Clean Inside ešte účinnejšie čistil a detoxikoval vnútorné orgány.


Vlákninový doplnok na očistu čriev

Vlákninový doplnok na očistu čriev

Vlákninový doplnok na očistu čriev pomocou vláknin očistí hrubé črevo od nahromadených toxických usadenín a zabraňuje tvorbe nových usadenín.


Detoxikačný bylinkový čaj

Detoxikačný bylinkový čaj

Kombinácia 13 špeciálne vybraných rastlín. Podporuje optimálne fungovanie čriev a pravidelnú stolicu. Neobsahuje kofeín.