head

Liečivé rastliny proti prechladnutiu zdola

Suren Báhidszká Suren Báhidszká
žurnalistka, poradkyňa zdravia
Téma: Zdravie

Prechladnutie zdola, nachladnutie, má nepríjemné, bolestivé príznaky, ktoré dobre pozná väčšina žien. Nie je však potrebné okamžite siahnuť po liekoch, pomôcť môže aj domáca lekárnička prírody. Toto sú najúčinnejšie liečivé rastliny proti prechladnutiu zdola!

Za zápal močového mechúra je vo väčšine prípadov zodpovedná infekcia, ktorá môže byť plesňová, vírusová alebo bakteriálna. Častá je aj choroba medových týždňov, čiže prechladnutie spôsobené aktívnym sexuálnym životom, kedy sa do močových ciest dostanú baktérie, ktoré prežívajú v pošve, uchytia na močovode a spôsobia zápal.

Príznaky prechladnutia zdola

Prechladnutie zdola je typicky ženské ochorenie, pretože my, ženy, sme kvôli stavbe nášho organizmu, náchylnejšie na zápal močového mechúra. Je to preto, lebo vaginálny, močový a análny otvor sú veľmi blízko seba, čím sa zvyšuje riziko vzniku infekciá. Druhým rizikovým faktorom je, že močovod žien je dlhý približne 2-4 cm, čiže je veľmi krátky, preto sa patogénne baktérie ľahšie dostanú do močového mechúra, kde spôsobia zápal. Medzi typické príznaky prechladnutia zdola patria časté nutkanie na močenie, tiež zapáchajúci, tmavý moč. Pri močení je cítiť štipľavý pocit, silnú bolesť, ktorú je cítiť v celom podbrušku, čo strpčuje náš život.

Liečba prechladnutia zdola liečivými rastlinami

Pri prechladnutí zdola je veľmi dôležité, aby sme vypili viac, ako je potrebných 2,5 litra tekutín denne, aby sme tým sťažili usadenie patogénnych baktérií, a aby sme dôkladne premyli močový mechúr.

Keď sme už nachladli, pridaním liečivých rastlín si urobme sedavý kúpeľ a čaj, aby sme čím skôr vyzdraveli! K sedavému kúpeľu je dokonalý rebríček s protizápalovým účinkom, ktorý môžeme stupňovať, keď do vody pridáme aj ½ kg soli. Rebríček pomôže odstrániť zápal, reguluje činnosť obličiek  a krvný obeh. Počas sedavého kúpeľa však dajme pozor na to, aby naša voda nevychladla!

Po sedavom kúpeli popíjajme žihľavový čaj  s močopudným účinkom, ktorý posilňuje imunitný systém, alebo bazový čaj, ktorý čistí krv a detoxikuje. 1 malú hrsť čajových listov zalejme 2 dl horúcej vody, nechajme odstáť 10 minút, potom čaj vypime! Proti nachladnutiu je dokonalým aj čaj z brusníc, ktorý má silný antibakteriálny účinok, pomáha zabrániť usadeniu E.Coli baktérie na stenách močovodov, nakoľko vytvára kyslé prostredie, ostane nažive iba málo baktérií.

Nachladnutiu sa môžeme s väčšou pravdepodobnosťou vyhnúť, keď budeme nosiť bavlnené spodné prádlo, posilníme si imunitný systém a detoxikujeme, taktiež, keď si po plavárni okamžite vyzlečieme plavky a dôkladne sa poutierame.

Zdroj:

http://www.webmd.com/urinary-incontinence-oab/what-is-cystitis#1

http://www.huffingtonpost.com/michael-lazar/4-ways-to-prevent-interst_b_10355588.html

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu

Detoxikačný Program ToxiClean

Detoxikačný Program ToxiClean

Širokospektrálny detoxikačný program ToxiClean bol vyvinutý tak, aby spolu s programom Clean Inside ešte účinnejšie čistil a detoxikoval vnútorné orgány.


Vlákninový doplnok na očistu čriev

Vlákninový doplnok na očistu čriev

Vlákninový doplnok na očistu čriev pomocou vláknin očistí hrubé črevo od nahromadených toxických usadenín a zabraňuje tvorbe nových usadenín.


Detoxikačný bylinkový čaj

Detoxikačný bylinkový čaj

Kombinácia 13 špeciálne vybraných rastlín. Podporuje optimálne fungovanie čriev a pravidelnú stolicu. Neobsahuje kofeín.