head

3 druhy zeleniny pre krásnu pleť – Buďte v najlepšej forme aj v lete!

Suren Báhidszká Suren Báhidszká
žurnalistka, poradkyňa zdravia
Téma: Zdravá strava pre črevo

Hodvábna pokožka, dobrá postava, silné a krásne nechty – tieto požiadavky sú na našom zozname túžob ohľadom svojej krásy na popredných miestach. Teraz Vám ponúkame zeleninu, ktorá pomôže urobiť nás krásnymi!

V lete odhalíme väčšiu časť svojho tela. Vtedy nás chybičky pokožky rušia o čosi viac, rovnako ako naša postava, na ktorej vždy nájdeme niečo nové, čo by sa dalo vylepšiť. Zvýšte si svoju atraktivitu nasledovnými jedlami!

Špenát

Špenát bol obľúbeným jedlom námorníka Pepka. Je skutočným pokladom pre tých, ktorí žijú stresujúcim  životným štýlom, ale aj pre tých, ktorých trápia tmavé kruhy pod očami spôsobené nevyspatosťou. Táto zelenina vo veľkej miere obsahuje železo a kyselinu listovú, vďaka čomu budeme menej unavení, ľahšie sa popasujeme s prekážkami a budeme sa cítiť byť energickejšími. V ťažkom, napätom životnom období, je dobré pravidelne konzumovať špenát, aby sme tým zvýšili obranyschopnosť svojho organizmu, navyše si budeme môcť užívať aj jeho účinok na skrášlenie pokožky, podporu trávenia a detoxikačný účinok. Počas detoxikačnej kúry výborne osvieži špenátový kokteil.

Cesnak

Táto aromatická zelenina nie je iba posilňovačom imunitného systému, nepriateľ vírusových ochorení, ale zároveň aj dokonalým detoxikantom. Pre krásnu pokožku a dobrú postavu je nevyhnutná detoxikácia nášho organizmu, ku ktorej môže cesnak  s antioxidačným účinkom poskytnúť výbornú pomoc. Cesnak účinne čistí krv, zničí škodlivé baktérie a pomáha z nášho organizmu vylúčiť vplyvom nevhodnej životosprávy nahromadené toxíny. Vďaka jeho detoxikačnému a skrášľujúcemu účinku môže byť naša pleť krajšia a zdravšia, navyše sa jeho pomocou môžu zmierniť aj stopy času, teda ak budeme túto voňavú zeleninu konzumovať pravidelne, zmiernia sa vrásky.

Tekvica

Síce tekvicu väčšinou evidujeme ako zimnú zeleninu, je lepšie, ak nás sprevádza počas celého roka, hoci aj vo forme doplnku stravy. Tekvica je dokonalá na skrášlenie pokožky, pretože obsahuje cenné vitamíny a stopové prvky, ako napríklad vitamíny B5, C a vitamín E, tiež vápnik, draslík a alfa – karotén, ktorý posilňuje nechty. Cenná je nie iba dužina tekvice, ale aj jej semienka: obsahujú omega-3 a 6 mastné kyseliny, tiež zinok a vitamín E, ktoré prispievajú k pevnosti pleti.

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu

Antioxidančná formula s vitamínmi

Antioxidančná formula s vitamínmi

Dopĺňa do organizmu potrebné živiny - vitamíny, minerálne látky a zelenú rastlinnú potravu, čím pomáha v prirodzenom procese detoxikácie.


Probiotický doplnok výživy

Probiotický doplnok výživy

8 miliárd užitočných živých baktérií zabezpečuje zdravú črevnú mikroflóru, vytvára základ pre zdravý imunitný systém a zároveň chráni náš tráviaci trakt.


Enzýmy na pomoc pri trávení

Enzýmy na pomoc pri trávení

DigestFX kapsule s prírodnými rastlinnými enzýmami podporujú trávenie a pomáhajú predchádzať tráviacim problémom. Kapsule DigestFX sú účinné pri problémoch ako sú nadúvanie, plynatosť, črevné koliky, pálenie záhy, pomalé trávenie, podráždenie alebo iné poruchy trávenia.