head

Toto sú najlepšie superpotraviny proti depresii

Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Superpotraviny

Ste skleslí, unavení a na nič nemáte náladu? Je to trocha také, ako keby ste na sebe badali príznaky depresie? Najedzte sa do dobrej nálady, tieto 3 superpotraviny Vám pomôžu! Zdravou výživou  môžeme zdolať mnoho zdravotných problémov, navyše si môžeme zlepšiť aj náladu.

Tekvica

Tekvica je typická zimná zelenina. Okrem toho, že je chutná, pomôže, aby sme boli vyrovnanejší. Táto zelenina, ktorá znižuje zápal, je bohatá na vitamín A a beta karotén, chráni zdravie očí, a pomáha aj v prípade prechladnutia a nachladnutia odspodu. Tekvica s vysokým obsahom antioxidantov  podporuje detoxikáciu  a činnosť pečene, ale má schopnosť aj čistiť črevá. Ak tekvicu, ktorá odoženie depresiu, zaradíme do svojho jedálneho lístka, vďaka obsahu vápnika, draslíka a horčíka môžeme urobiť veľa aj pre zdravie svojich kostí a srdca.

Granátové jablko

Tmavobodové granátové jablko s vysokým obsahom antioxidantov vynikajúco podporuje trávenie , spaľuje tuky, a podobne ako tekvica, je schopné ďaleko odohnať aj príznaky depresie. Granátové jablko  s vysokým obsahom vitamínov C a K môže znížiť hladinu cholesterolu v krvi, prospieva srdcu a cievnemu systému, a v chrípkovom období pôsobí ako turbo pre imunitný systém. Keď ho budeme konzumovať pravidelne, nielen depresia sa nám vyhne, ale s veľkou pravdepodobnosťou sa aj my vyhneme ambulancii svojho lekára.

Mandarínky

Toto drobné ovocie s mäkkou kôrkou nám zlepší náladu už samotnou svojou vôňou, a spolu s pomarančmi patria medzi najobľúbenejšie ovocie zimy. Mandarínky bohaté na vitamíny B a C , kyselinu listovú, horčík a fosfor sú účinné proti depresii, výborne spaľujú tuky a podporujú trávenie. Toto ovocie zmierňuje kŕče, upokojuje žalúdok a má schopnosť čistiť krv, preto sú súčasne aj výborným prírodným detoxikantom.

Chia semienka

Túto superpotravinu pochádzajúcu z južnej Ameriky, ktorá je dnes už populárna na celom svete, by sme mali kvôli jej obsahu vlákniny a vápnika určite zaradiť do svojho jedálneho lístka. Vedeli ste, že konzumáciou chia semienok  sa môžete vyhnúť aj depresii? Vďaka obsahu omega 3 sa v zimnom období vyslovene odporúčajú, veď účinne pomáhajú proti vzniku mentálnych ochorení!

Zdroj:

https://www.webmd.com/diet/features/superfoods-everyone-needs#1

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu

SuperDetox

SuperDetox

Rovnako ako prášok z jačmennej trávy, aj prášok z pšeničnej trávy má výnimočne alkalizujúce a detoxikačné účinky, čistí krv a hrubé črevo od toxínov, spevňuje pokožku a ošetruje vlasy.


Green Symbol

Green Symbol

Produkt je prírodný a plnohodnotnotný doplnok bez prídavku umelých prísad. Vďaka jeho zloženiu dokáže organizmus vzácne živiny plne využiť. Denné užívanie naplní organizmus energiou a životnou silou, a zároveň poskytuje príjemnú duševnú a telesnú pohodu.


Chia – šalvia španielska

Chia – šalvia španielska

V chia semienkach sú vo veľkých množstvách obsiahnuté omega-3 mastné kyseliny, bielkoviny, kyselina kávová, bezvlákninové sacharidy, antioxidačné zložky(fenoly) a vláknina. Okrem toho obsahujú vápnik a omega-6 mastné kyseliny, ich veľkou prednosťou je, že sú bezlepkové.