head

Diéta s ovsenou kašou: vysnívaná postava bez hladovania

Diéta s ovsenou kašou: prečo je taká účinná?
Suren Báhidszká Suren Báhidszká
žurnalistka, poradkyňa zdravia
Téma: Dieta-Chudnutie

Nemáte chuť hladovať?  Nechcete sa vzdať sacharidov, ale nadbytočných kilogramov áno?  Diéta s ovsenou kašou, bohatá na vlákninu je dobrý výber. Zaručene ňou prispejete k štíhlejšej postave a ani vytúžené ploché brucho sa nebude zdať tak nedosiahnuteľným.
Ovsená kaša je dobrá nielen ako raňajky, ale možno ju konzumovať aj v rámci kúry, napomáha tomu, aby z nás kilá mizli aj bez hladovky.  Diéta s ovsenou kašou napomáha chudnutiu, urýchľuje látkovú výmenu, čistí hrubé črevo od usadených škodlivých odpadových látok, a tým zoznam jej priaznivých účinkov ešte zďaleka nekončí.

Jednoduchá, ale skvelá

Zástancovia diéty s ovsenou kašou si ňou nahrádzajú raňajky, obed a večeru. Ovsená kaša sa pripravuje z 3-3 lyžičiek ovsenej kaše s trochou horúcej vody, mliekom, prípadne aj rastlinným, ale to sa z hľadiska diéty nedoporučuje. Priemerná kalorická hodnota ovsených vločiek na 100 gramov je asi 380 kalórií, 3x3 plné lyžice zodpovedá zhruba 120 gramom.  Na jedlá medzi hlavnými jedlami, teda na desiatu a olovrant možno zjesť 3-4 otrubových keksov s prírodným bielym jogurtom, prípadne je povolený aj šalát bez nálevu. Dôležité je, aby denný príjem kalórií neprekročil 1200.  Ovsenú kašu si môžeme obohatiť bobuľovitým ovocím, jablkami, ale vyvarujme sa niektorých druhov, ako napr. banánov, čerešní, hrozna, manga, sliviek a hrušiek, aby sme sa vyhli priberaniu z ovocia. Ovsenú kašu možno konzumovať aj slanú. Možno do nej pridať zeleninu.

Nejde len o odtučňovanie

Ovsená kaša vďaka svojej vláknine prispieva k prirodzenej detoxikácii organizmu, ako aj k čisteniu čreva.  Zabraňuje vzniku zápchy, chráni sliznicu čriev, a tým znižuje aj riziko rakoviny hrubého čreva.  Má nízky glykemický index, takže po jedle sa hladina cukru nezvýši nárazovo. Znamená to, že ovsená kaša môže urobiť dobrú službu aj pre ľudí, trpiacich cukrovkou.  A to ešte nie je všetko! Vláknina zastáva úlohu aj v znižovaní hladiny cholesterolu, takže konzumácia ovsenej kaše priaznivo ovplyvňuje zdravie srdca a ciev. Mysleli by ste si, že ovsená kaša pozitívne vplýva aj na psychickú a fyzickú výkonnosť?  Vitamíny skupiny B, nachádzajúce sa v ovsenej kaši upokojujú nervovú sústavu.

Ako dlho má trvať diéta s ovsenou kašou?

Díéta s ovsenou kašou nemá trvať dlhšie ako týždeň, a neprekračujme denný príjem 12 deka kaše pripravenej z ovsených vločiek. Za takýto čas sa naše vitamínové zásoby nevyčerpajú a zbavíme sa približne 2-3 kilogramov.  Tento druh diéty je možné po mesačnej pauze zopakovať.

Inzercia

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu

Antioxidančná formula s vitamínmi

Antioxidančná formula s vitamínmi

Dopĺňa do organizmu potrebné živiny - vitamíny, minerálne látky a zelenú rastlinnú potravu, čím pomáha v prirodzenom procese detoxikácie.


Probiotický doplnok výživy

Probiotický doplnok výživy

8 miliárd užitočných živých baktérií zabezpečuje zdravú črevnú mikroflóru, vytvára základ pre zdravý imunitný systém a zároveň chráni náš tráviaci trakt.


Enzýmy na pomoc pri trávení

Enzýmy na pomoc pri trávení

DigestFX kapsule s prírodnými rastlinnými enzýmami podporujú trávenie a pomáhajú predchádzať tráviacim problémom. Kapsule DigestFX sú účinné pri problémoch ako sú nadúvanie, plynatosť, črevné koliky, pálenie záhy, pomalé trávenie, podráždenie alebo iné poruchy trávenia.