head

Nebezpečné prídavné látky? Vy by ste zjedli krém na topánky a prášok na hasenie?

Nebezpečné prídavné látky: ktoré sú to, čo spôsobujú?
Suren Báhidszká Suren Báhidszká
žurnalistka, poradkyňa zdravia
Téma: Detoxikácia

Protihrudkujúce látky, stabilizátory, zahusťovacie látky, umelé farbivá, látky zvyšujúce objem: to všetko sú tie nebezpečné prídavné látky, ktoré sa nám, ak nie sme dosť obozretní , nahromadia v organizme. Zbaviť sa ich možno jediným spôsobom, a to je detoxikácia.
Prichádzame s nimi do styku takmer každý deň. Nebezpečné prídavné látky prijímame v užívaných liekoch, vitamínoch a doplnkoch výživy, problémom je, že o nich ani len nevieme. Pritom sú nebezpečné, pomaly sa nám nahromadia v organizme a po čase si s nimi už naše detoxikačné orgány nebudú vedieť poradiť.  Vedie to k poruchám trávenia, budeme unavení, poškodzuje sa nám črevná flóra, objavujú sa problémy s pokožkou a vypadávanie vlasov, nezriedka aj bolesti hlavy, alergické príznaky a tým ešte zoznam ťažkostí ani nekončí. Dlhodobé užívanie chemicky vytvorených vitamínov je priama cesta k žalúdočným potiažam a problémom s obličkami. Preto je namieste sa dôkladne informovať, čo je to, čo prijímame do nášho organizmu.

Niekoľko odstrašujúcich príkladov

Stearan horečnatý je ako plniaca látka, resp. látka zvyšujúca objem pridávaná do mnohých liekov, možno ju nájsť v kapsuliach, a poškodzuje bunkové membrány. Glutaman sodný, ako stimulátor chuti spôsobuje bolesti končatín, a pripisujú mu zodpovednosť aj za nervové ochorenia, hoci sa to ešte vedecky nepreukázalo. Karnaubský vosk sa používa na leštenie povrchu liekov, ako základ ho pridávajú však do krémov na obuv. Oxid titaničitý, pridávaný do zubných pást, dražé, kozmetiky, mlieka na opaľovanie, je schopný sa nahromadiť v rôznych orgánoch, preto je karcinogénny. Fosfát horčíka disponuje schopnosťami viazať vápnik, preto ho odníma z organizmu, túto nebezpečnú prídavnú látku pridávajú do doplnkov výživy, ale inak je súčasťou prášku na hasenie ohňa.

Aké riešenia existujú?

Vstrebané nebezpečné prídavné látky môžeme odstrániť z organizmu detoxikáciou. Zvoľme si taký detoxikačný program, ktorý zbaví pečeň jedovatých látok a ťažkých kovov. Môže nám pomôcť aj tekutinový pôst, ktorý je efektívnym spôsobom domácej detoxikácie a očisty hrubého čreva. Pokiaľ tak neurobíme, jedovaté látky sa nahromadia v našom organizme , najmä v pečeni a budú mať negatívny dopad na stav našej črevnej flóry, nepriaznivo ovplyvňovať nervový a lymfatický systém, robiť nás náchylnejšími na nádorové ochorenia.

 

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu